Elevator Parts Electric Release Power Supply Device AC220V/AC110V
SHANGHAI SUNNY ELEVATOR CO.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
Brand Name : SUNNY
Model Number : SN-EPS-110
Certification : CE,ISO9001
Place of Origin : China
MOQ : 10Pcs
Payment Terms : L/C,T/T,Western Union
Supply Ability : 1000 Pcs/ Month
Delivery Time : 7~15 days
Packaging Details : Standard Export Package
Name : Electric Release Power Supply Device
Applicable : Elevator Equipment
Business type : manufacturer
Transportation : Sea Transportation
Product name : elevator parts
Model : Electric Release Power Supply Device
Product : Electric Release Power Supply Device
Weight : 4.5kg
Size : 190*130*125
DC Voltage : AC220V/AC110V
Contact Now
Description
Product Features
Product Features Small size and appearance
Quick and easy installation
The operation is simple and safe
Automatic charging and battery maintenance
Model SN-EPS-110
Imput power supply AC220V/AC110V 50Hz/60Hz
Charging time ≥4 hours
Battery charging current 1.0A
Battery charging voltage 13.7V-15.5V
Brake voltage output DC 110V
Out power 450W(MAX)